В а р і а н т  V

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

 

1. Голова правління акціонерного товариства відмовився звільнити від виконання виробничих обов’язків депутата міської ради на час здійснення ним депутатських повноважень. Своє рішення голова правління мотивував тим, що акціонерне товариство сплачує депутату міської ради всю заробітну плату, а не лише за фактично відпрацьований час, при цьому компенсації витрат акціонерне товариство з місцевого бюджету не отримує.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Чи правомірні дії голови правління акціонерного товариства? Чи має право депутат місцевої ради здійснювати депутатські повноваження в робочий час?

2. Селищний голова запропонував не витрачати час на обговорення питань порядку денного чергової сесії, тому що усі вони попередньо схвалені депутатською більшістю, а одразу перейти до голосування. Депутати, які входили до складу опозиції, вимагали дотримання регламенту селищної ради. Незважаючи на заперечення, селищний голова оголосив про пакетне голосування і всі питання порядку денного сесії, попередньо схвалені депутатською більшістю, без обговорення поставив на голосування. За це рішення проголосувала більшість депутатів від загального складу ради.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Чи правомірні дії селищного голови? Який порядок визнання незаконними актів органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб?

3. Кандидат у депутати селищної ради І. звернувся із заявою до територіальної виборчої комісії про визнання недійсними виборів у зв’язку з тим, що довірені особи кандидата І. зафіксували понад 40 фактів підкупу виборців довіреними особами кандидата Ф. У такий спосіб, на думку заявника, кандидат Ф. відібрав у нього голоси виборців, що, у свою чергу, дало змогу кандидату О. перемогти, бо за нього проголосувало на 20 виборців більше, ніж за кандидата І.

Проаналізуйте ситуацію. Як повинна діяти територіальна виборча комісія? Назвіть підстави для визнання недійсними виборів депутатів місцевих рад.

4. Районна рада прийняла рішення, яким уповноважила голову районної ради в період між сесіями вирішувати питання щодо передачі в безоплатне користування об’єктів комунальної власності, які забезпечують спільні потреби територіальних громад і перебувають в управлінні районних рад. Районний прокурор вніс протест на рішення районної ради. Районна рада відхилила протест прокурора, зазначивши, що виключно на пленарних засіданнях районної ради вирішуються питання щодо продажу, передачі в оренду, концесію або під заставу об’єктів комунальної власності, а рішення про передачу в безоплатне користування може приймати одноособово голова районної ради.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Чи відповідають вимогам чинного законодавства рішення районної ради?