В а р і а н т  I

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

 

          1. Міська рада, розглянувши на своїй сесії 1 березня вимогу групи мешканців міста, прийняла рішення про призначення місцевого референдуму. У рішенні встановлено  дату проведення референдуму (5 червня поточного року) та зафіксовано питання, що виносяться на референдум: а) затвердження статуту територіальної громади міста; б) ліквідація районних у місті територіальних громад та відповідних рад;  в) визнання міста курортом; г) введення курортного збору. Крім того, вказано, що підготовка і проведення референдуму покладається на міську виборчу комісію.

          Чи відповідає вимогам закону прийняте міською радою рішення? Який порядок призначення, підготовки і проведення місцевого референдуму?

          2. Кандидат на посаду міського голови В. подав до територіальної виборчої комісії скаргу про визнання недійсними виборів міського голови у зв’язку з тим, що: а) спостерігачі й довірені особи кандидата зафіксували понад 100 фактів порушень виборчого законодавства; б) громадянин С., переможець виборів, одночасно був зареєстрований кандидатом у народні депутати й кандидатом на посаду міського голови;

в) для проведення передвиборної агітації С. використовував не лише кошти особистого виборчого фонду, а й кошти виборчого фонду політичної партії, за списком якої він зареєстрований кандидатом у народні депутати.

          Як повинна діяти територіальна виборча комісія? Назвіть підстави для визнання недійсними виборів сільських, селищних, міських голів.

          3. На сесії районної ради прийнято рішення про затвердження персонального складу постійної комісії з питань забезпечення законності та правопорядку, яку очолив заступник голови ради, а також положення про комісію. У ньому визначено права й гарантії діяльності постійної комісії: розробляти проекти рішень районної ради з питань, що належать до відання постійної комісії; готувати висновки щодо проектів рішень, внесених на розгляд ради; розглядати протести прокурора, винесені на рішення районної ради; заслуховувати звіти начальників органів внутрішніх справ про стан боротьби зі злочинністю, а також керівників місцевої міліції про стан громадської безпеки й охорони громадського порядку на території району; готувати щорічні та спеціальні доповіді про стан профілактики і боротьби зі злочинністю, укріплення громадського порядку; розробляти і вносити на розгляд ради проекти цільових програм. Серед гарантій діяльності постійної комісії було зазначено, що заступник голови і секретар комісії виконують свої обов’язки на постійній основі з оплатою їх праці за рахунок коштів обласного бюджету.

          Чи відповідають порядок утворення, права й гарантії діяльності постійної комісії вимогам закону?

          4. Міська рада нового скликання на своїй першій сесії прийняла рішення про припинення повноважень виконавчого комітету, затвердила за поданням депутатських фракцій його новий персональний склад і регламент роботи. До складу виконавчого комітету включено міського голову, його заступника з питань діяльності виконавчих органів ради, секретаря міської ради, голів депутатських фракцій, начальників управлінь і відділів міської ради, ректора інституту міського господарства, директора комунального підприємства “Теплові мережі”, начальника міського управління Державної податкової адміністрації. Міський голова, не погодившись із рішенням ради, зупинив його і звернувся до суду з вимогою визнати рішення міської ради незаконним.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. Який порядок формування та склад виконавчого комітету місцевої ради? Яке рішення має прийняти суд?