Т е м а I. Поняття й система місцевого самоврядування в Україні

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 

 

П л а н

 

1. Поняття і система місцевого самоврядування в Україні.

2. Основи місцевого самоврядування.

3. Форми здійснення територіальною громадою місцевого самоврядування.

4. Принципи місцевого самоврядування.

5. Гарантії місцевого самоврядування.

 

Завдання

 

          1. На селищному референдумі, ініційованому громадянами України, територіальна громада ухвалила рішення про встановлення нового місцевого податку на утримання вулиць і доріг. У рішенні зазначено, що власники автомобільного транспорту щороку сплачують по 100 грн. за кожну одиницю транспорту, мешканці селища, які не мають транспортних засобів, – по 50 грн., а інваліди всіх груп від сплати місцевого податку звільняються.

Селищна рада скасувала вказане рішення як незаконне.

Зробіть юридичний аналіз ситуації та запропонуйте шляхи її вирішення.

          2. Мешканці міста Ф., А., П. вирішили бути присутніми на черговій сесії міської ради, на якій повинні розглядатися  земельні питання, і виступити перед депутатами з інформацією щодо недопустимості передачі в користування суб’єк-там господарювання земельних ділянок поблизу школи. За п’ять днів до сесії вони звернулися з листом до міського голови, в якому просили дозволити їм бути присутніми й виступити на засіданні постійної комісії і на пленарному засіданні міської ради.

Відповідь міського голови, в якій їм дозволялося бути присутніми на засіданні постійної комісії і на пленарному засіданні міської ради, мешканці отримали через три дні після закінчення чергової сесії.

          Чи відповідають дії міського голови вимогам чинного законодавства України? Які форми участі членів територіальної громади в роботі органів місцевого самоврядування?

3. На засіданні виконавчого комітету міської ради було прийнято рішення про участь комунального підприємства у створенні акціонерного товариства і надано дозвіл на передачу до статутного фонду нежитлового приміщення. На сесії міської ради депутатська фракція звернулася з вимогою скасувати рішення виконавчого комітету, оскільки це питання не було погоджено з депутатами міської ради, а дане приміщення більш доцільно використовувати для надання побутових послуг населенню. Міський голова відмовився вносити зазначене питання до порядку денного, оскільки вважав, що його вирішення належить до повноважень виконавчих органів міської ради.

Чи відповідають дії органів і посадових осіб вимогам законодавства?  Які питання належать до виключної компетенції міської ради?