Т е м а 8. Організація роботи місцевих державних адміністрацій

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 
34 35 36 37 38 

П л а н

Основи організації і діяльності місцевих державних адміністрацій.

Система, порядок утворення і структура місцевих державних адміністрацій.

Функції та компетенція місцевих державних адміністрацій.

Голова місцевої державної адміністрації та його заступники, їх повноваження й організація роботи.

Форми і методи діяльності місцевих державних адміністрацій.

Відділи, управління, інші структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та її апарат, організація їх роботи.

Завдання

1. Голова місцевої державної адміністрації своїм розпорядженням затвердив структуру апарату місцевої державної адміністрації у складі таких відділів: організаційний, кадрової роботи, роботи із зверненнями громадян, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи, головне управління економіки, головне фінансове управління, управління з питань внутрішньої політики. Прем’єр-міністр України скасував розпорядження голови місцевої державної адміністрації і звільнив його з посади.

Проаналізуйте дії голови місцевої державної адміністрації та Прем’єр-міністра України. Чи був дотриманий порядок формування структури місцевої державної адміністрації ?

2. На засіданні колегії місцевої державної адміністрації, що проводилося під головуванням заступника голови місцевої державної адміністрації, більшістю голосів прийнято рішення про призначення керівника управління з питань майна кому-нальної власності та затверджено положення про це управління. Голова місцевої державної адміністрації відмовився виконувати рішення колегії, після чого члени колегії звернулися до першого віце-прем’єр-міністра України зі скаргою на дії голови місцевої державної адміністрації.

Чи відповідають рішення колегії  та дії голови місцевої державної адміністрації вимогам законодавства ? Який порядок реалізації рішень колегії місцевої державної адміністрації?

3. Обласна державна адміністрація здійснила перевірку рішень обласної ради на відповідність їх Конституції та законам України. Наслідком цієї перевірки було видання розпорядження голови місцевої державної адміністрації про припинення дії кількох рішень ради. Голова обласної ради відмовився виконувати розпорядження голови місцевої державної адміністрації і виніс на розгляд ради питання про висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації.

Зробіть юридичний аналіз ситуації. У яких сферах місцева державна адміністрація повноважна здійснювати державний контроль? Чи відповідають дії голови місцевої державної адміністрації та голови обласної ради вимогам законодавства?

4. Голова обласної ради вніс до місцевої державної адміністрації проект розпорядження голови місцевої державної адміністрації з вимогою провести публічне обговорення даного проекту на засіданні колегії місцевої державної адміністрації та запросити його на це обговорення. Голова місцевої державної адміністрації направив лист голові обласної ради, в якому пояснив, що робота колегії місцевої державної адміністрації відбувається  відповідно до затвердженого її головою  плану  засідань, а додаткові питання можуть включатися лише за пропозиціями керівників структурних підрозділів держадміністрації. Голова обласної ради звернувся зі скаргою на дії голови місцевої державної адміністрації до Прем’єр-міністра України.

Чи відповідають дії голови обласної ради та голови місцевої державної адміністрації вимогам законодавства? Який порядок внесення та розгляду проектів розпоряджень голови місцевої державної адміністрації?